POCZTA


Określanie komputerów, na których jest uruchamiany proces archiwizacji i na których jest przechowywane archiwum
W panelu Ogólne okna dialogowego Ustawienia archiwizacji widoczne są informacje na temat miejsca, w którym przechowywana jest aplikacja archiwum dla bieżącej aplikacji, opcje typu archiwizowania (po stronie klienta lub na serwerze) oraz status ostatniego archiwizowania, o ile zostało przeprowadzone.

Aby otworzyć panel Ogólne okna dialogowego Ustawienia archiwizacji, otwórz pocztę, a następnie kliknij opcję Działania > Archiwizuj > Ustawienia > Ogólne.

W przypadku dowolnej aplikacji (z wyjątkiem poczty, jeśli ustalone zasady tego zabraniają) użytkownik może określić, czy archiwizacja ma być przeprowadzana za pomocą klienta programu IBM® Lotus Notes® na jego komputerze (archiwizacja po stronie klienta), czy przez serwer Domino® (archiwizacja na serwerze). Archiwizacja na serwerze wymaga, aby podczas jej przeprowadzania oryginalna aplikacja znajdowała się na serwerze. W przypadku archiwizacji po stronie klienta, oryginalna aplikacja może znajdować się na komputerze klienckim lub na serwerze.

Możliwe jest także określenie komputera docelowego (lokalnego lub serwera), na którym będzie przechowywana aplikacja archiwum. Zarówno podczas archiwizacji na serwerze, jak i po stronie klienta, archiwizacja może być przeprowadzana na innym komputerze niż komputer, który przechowuje aplikację archiwum.

Jeśli podczas archiwizowania poczty opcje te są niedostępne, oznacza to, że zasady archiwizacji aplikacji pocztowej określone przez administratora nie dopuszczają możliwości wyboru pomiędzy archiwizacją po stronie klienta i archiwizacją na serwerze. Więcej informacji można znaleźć w części Zasady administrowania archiwizacją poczty.

W przypadku archiwizacji po stronie klienta, użytkownik może określić harmonogram, uwzględniający najbardziej dogodną porę każdego dnia, w której komputer może pozostać włączony. Na potrzeby aplikacji pocztowej, administrator może określić zasady kontrolujące harmonogram.

Jeśli archiwizacja jest przeprowadzana na serwerze Domino, użytkownik może wyłączyć komputer w dowolnym momencie nie zakłócając archiwizacji.

Określanie komputera, na którym będzie przeprowadzana archiwizacja oraz komputera docelowego

1. Aby wybrać komputer, na którym będzie przeprowadzana archiwizacja, wykonaj jedną z poniższych czynności:

2. Aby określić komputer docelowy, na którym zostanie utworzona aplikacja archiwum, wykonaj jedną z poniższych czynności. Jeśli wybrany zostanie serwer, koniecznie jest posiadanie uprawnień do tworzenia aplikacji na serwerze docelowym.
3. Kliknij przycisk OK.

4. Teraz można utworzyć lub zmodyfikować zestaw kryteriów archiwizowania.

Uprawnienia do archiwizacji poczty

Jeśli w panelu Kryteria przycisk Edytuj jest przyciemniony, a obok kryterium wyświetla się ikona kłódki, oznacza to, że administrator serwera Domino ustawił zasady archiwizowania dla aplikacji pocztowych. Jeśli zasady narzucają archiwizację po stronie klienta, może być konieczne pozostawienie komputera włączonego na czas zaplanowanej archiwizacji lub zmiana czasu w panelu Zaawansowane okna dialogowego Ustawienia archiwizacji. W przypadku archiwizacji przeprowadzanej przez serwer, czas jej wykonywania jest kontrolowany automatycznie (raz na dobę o godzinie 1:00 w nocy). Jeśli natomiast archiwizacja jest przeprowadza przez program Notes®, komputer lokalny musi być włączony w czasie określonym w harmonogramie. Więcej informacji można znaleźć w temacie Określanie harmonogramu archiwizacji po stronie klienta.

Informacje o stanie archiwizacji

W panelu Ogólne wyświetlane są także informacje o stanie ostatniej archiwizacji.

Uwaga: Liczba przetworzonych dokumentów wyświetlana w tym obszarze może nie odpowiadać dokładnie liczbie dokumentów wybranych do archiwizacji przez użytkownika. Podobnie, jak przypadku replikacji, archiwizacja jest metodą zoptymalizowaną pod kątem wydajności i nie każdy dokument w wybranej aplikacji musi podlegać przetwarzaniu.

Tematy pokrewne
Archiwizacja wiadomości pocztowych w celu zwolnienia miejsca na dysku
Zarządzanie kryteriami archiwizacji
Dostosowywanie ustawień i dziennika archiwizacji